Azem Büyüsü

Azem Büyüsü

Azem Büyüsü kara büyü sınıfından olup bir kişiyi bir mekânı koruma amacı ile yapılan etkili ve zor bir büyüdür. Bu büyüyü yapmak ve bozdurmak çok ciddi bir ilim gerektirir.

Azem kelimesinin anlamı korumak, koruyucu. Savunmak, savunucu anlamlarına gelmektedir. Oldukça tehlikeli olan bu büyünün yapımı da çok zordur. Yanlış yapılacak bir uygulama istenmeyecek sonuçlar doğurabilir. Çok eski bir kökene sahip olan büyünün yapılışı İslamiyet öncesine dayanır ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ancak bu büyüyü yapacak ehil kişi bulmak oldukça zordur. Bu büyüde Hüddam adı verilen köleleştirilmiş cinler kullanılmaktadır. Büyüyü yapacak olan medyum kendine hüddam seçer bu hüddamlar görevlerini asırlar boyunca yerine getirirler.

Azem Büyüsü Neden Yapılır?

İşin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan büyü ciddi sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle büyünün yapılışı için ciddi ilim sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Ciddi ilim sahibi kişiler cinleri yönetecek ilime sahip kişilerdir. Yapılışı için beyaz renkli kır tavşanının kanı kullanılır. Bu kan üzerine Ayet’el Kürsi yazılır ve korunacak mekâna veya kişiye dokundurulur. Böylece cinler dokundurulan kişiyi, bir mekânı, bir gömüyü koruma altına alır. Bu mekâna kişiye veya gömüye kimse yaklaşamaz ve zarar veremez. Eğer ki yaklaşırsa cinler tarafından saldırıya uğrar. Bu büyünün uygulandığı mekânlarda bazı hadiseler olabilir. Mesela; eşyaların yer değişmesi bazı garip sesler duyulması ve dayanılmayacak kadar keskin bir kokunun yayılması görülen belirtiler arasındadır. Azem büyüsünün uygulandığı mekâna girmek isteyenlere veya uygulanan kişilere gömüye zarar vermek isteyen kişilerde psikolojik bozukluklar görülebilir. Bu hadiselerin en sık rastlananı intihardır.

YAPILIŞ AMACI

Kara büyü sınıfındaki Azem büyüsün yapılış amacı kişiyi gömülü hazineyi veya bir mekânı korumak ve kimseye göstermemektir. Koruyucu savunucu olan ismi de buradan gelmektedir. Uygulanan kişilere mekâna veya gömüye yaklaşmak isteyen veya zarar vermek isteyen kişilerde çarpılma belirtisi görülür. Kara büyü sınıfındaki bu büyü her nereye veya her kime uygulanırsa koruyucu cinler o mekânı, gömüyü veya kişiyi sahiplenir ve hemen koruma altına alırlar. Gömülerde şıkça rastlanan bu büyü arkeologlar tarafından ifade edilmektedir. Bu büyü ile korunan gömüye ulaşmaya çalışan veya dokunan arkeologlar ürperti hissettiklerini belirtmişlerdir. Bu büyü ile en çok korunan eşyalar arasında kadınların değerli eşyaları şarap içilen kâseler ve kişisel hazinelerdir. Bu büyüyü bozmak çok zordur yapan kişinin bozması gerekir. Ancak işin ehli ve ilmi olan medyumlar tarafından bazı tılsımlar ile bozulabilir.

label

About the author

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir