Büyü Kitapları Hangileridir?

Büyü Kitapları Hangileridir?

Büyülerin yayılması kulak yoluyla değil bazı kadim kitaplardan yayılmıştır. Bu kadim kitapların varlığını kabul eden bir kesim olduğu gibi kabul etmeyen kesimler de vardır. Şu bir gerçek ki büyü ve büyü kitapları gerçektir. Büyü kitaplarına baktığımızda genellikle İbranice yazılı olan bu kitaplar içerisinde çok tehlikeli ve gizli bilgiler mevcuttur. İşinin ehli hocalar ve medyumlar tarafında rahatça okunabilecek bu kitaplar yanlış ellerde tehlikeli ve okuyanlara zarar verebilecek kitaplardır.

Grimoires

Büyü kitapları arasında en çok bilinen kitaplardan biridir. Yaklaşık olarak 1250 yıllarında Albert Le Grant tarafından yaptığı araştırmalar ile yazmıştır. Kitap uzun süre boyunca yasaklı olarak saklanmıştır. Kitabı bulunduranlara çeşitli ağır cezalar verilmiştir. Kitabın içerisinde hayvan büyüleri, bitki büyüleri, ilaçlarla yapılan büyüler olmak üzere üç tür büyüye ağırlık verilir. Daha sonralarında tesadüfler üzere bu kitap sayesinde Batı ülkelerinde kimya biliminin gelişmesine katkı sağlamıştır.

  1. yüz yıllara gelindiğinde ise kitap İstanbul da işinin ehli hocalar ve medyumlar tarafından çoğaltılarak kullanılmaya başlanmıştır. Kimilerine göre ise bu kitap yazarının fantezi dünyasını anlatmakta olduğu söylenmektedir.

Eski Mısır’ın Ölüler Kitabı

Kitap Mısır’da yapılan antik büyülerin araştırılması sayesinde Albert Champdor tarafından yazılmıştır. Aslı günümüzde İngiltere’de muhafaza edilmektedir. Kitap Firavun’un kâhinlerinin yaptıkları, çoğu şiddet, kan, cinsellik barındıran büyülerdir. Bu yüzden bu büyü kitabından genellikle kaçınılmış ve korkunç sıfatı verilmiştir.

Mısır Büyüleri Kitabı

Yapılan araştırmalar sonucunda bulunan 20 sayfalık bir kitaptır. Uzman hocalar ve medyumların yaptığı araştırmalara göre en etkili büyüleri barındıran bir kitaptır.

Irk Bitig

Orhun yazısı ile yazılan bu kitap Türklere ait bir büyü kitabıdır. Aynı zamanda fal bakmaya da yarayan bu kitap 1200 yıl önce Uygur Budist rahipleri tarafından düzenlenmiş ve yazılmıştır. İçinde genel olarak buğday ile yapılan büyüler mevcuttur.

Kenzül Havas

Hala büyü mü yoksa dua kitabı mı olduğu tartışılmaya devam eden bir kitabadır. İlamda Havas ilmi denilen bir ilim vardır. Muskalar yazılarak hayata müdahale etmeyi temel alır. Kitabın yazarı Seyyid Süleyman El-Hüseyini, kitabın içinde tırnak acısından tutunda eşler arasındaki muhabbeti arttıramaya kadar birçok muska ve dua vardır.

 

 

 

 

 

 

label

About the author

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir