Cadı Büyüleri Var mıdır?

Cadı Büyüleri Var mıdır?

Cadılar yüzyıllar boyunca efsanevi olarak yaşamlarını sürdürmüş kötü bilgelikleri ile bilinmektedir. Kötü bilgeliklerinin yanı sıra kara büyüleri ile ünlüdürler. Birçok filmde kendilerinden çirkin olarak bahsedilsede cadıların genel olarak güzellikleri dillere destan olmaktadır. Cadılar kazanlar ile büyü yapan kambur karakterler olarak bilinmektedir. Lakin bunlar tamamen birer hurafeden ibarettir.

Cadıların yaşantılarında çirkin bir cadının olmadığı çirkin olanların ise kendilerine büyü ile güzelleştirdiklerine inanılır. Cadıların sihir ile büyü arasında birçok değişik özellikleri bulunmaktadır. Cadıların büyü yaptıkları nesneler ile kendilerine sihir yapabilme yetenekleri kazandırdıkları düşünülmektedir.

Bir cadının süpürge uçurduğu konularında çeşitli söylentiler dolansa da, alim notlarında cadıların süpürge ile uçtuklarını söylemişlerdir. Bir alim kendi notları arasına şöyle düşmüştür.

“ Bugün Troya geldi. Süpürgesi üzerine yaptığı ilginç bir büyü ile astral seyahat yapabileceği kanısına ulaşmış. Geçmiş ile gelecek arasına köprü olabileceğini söyleyen Troya ilginç bir şekilde fikrini bana açıkladı. Aldığım notlarda süpürgeyi nasıl uçurduklarını hangi kitaptan büyülü sözleri okuduklarını anlattı hepsi notlarım arasında mevcut.”

Bu cümlelerin olduğu notlar bulundu fakat diğer notların nerede veya kimin elinde olduğu bilinmiyor.

Cadılar ve Karabüyü

Cadıların kara büyü ile insanları çeşitli varlıklara dönüştürdükleri tamamen uydurma bir haberden başka bir şey değildir. Kara büyüler içerisinde en çirkinlerini oluşturdukları yönündeki efsaneler tamamen doğrudur. Bu konuda birçok alim notu ve bulgular mevcuttur. Şuanda Dünya genelindeki birçok büyünün temelini cadılar kuytu orman köşelerinde atmışlardır.

Cadıların orman köşelerinde yaşamalarında elbette ki bir sebebi var gözden uzak olmak bunlardan birisi ama en önemlisi yaban elmasıdır. Yaban elmasının bol olduğu yerlerde yaşarlar çünkü hem yemesini çok severler hemde büyülerinde genellikle yaban elması kullanmaktadırlar. Bu durumlarda yaban elması gördüğünüz yerde bir cadının yaşıyor olması muhtemeldir diyebiliriz.

Cadıların insanlar üzerine korkulu etkileri olduğundan cadı kelimesi geçtiğinde kötü karakterler anlaşılmaktadır. Lakin birkaç büyük alim notunda halen aramızda cadıların olduğunu söyleyen cümleler mevcuttur. Uzunca yıllar yaşayan cadılar şuan içimizdeler ise neredeler?

 

label

About the author

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir